Warsztaty w MEDIATECE

zdjęcie oka
"Pierwsze kroki z fotografią"
"Ewolucja oka"
3 października uczniowie klasy 4G pod opieką pani Katarzyny Jędrzejewskiej wzięli udział w dwóch warsztatach "Pierwsze kroki z fotografią"  oraz "Ewolucja oka" zroganizowanych w Mediatece.
Uczniowie w ramach zajęć "Pierwsze kroki z fotografią" zapoznali się z podstawowymi pojęciami w fotografii takimi jak: zasady kompozycji obrazu, rola światła w tworzeniu obrazu, sposoby radzenia sobie z prostym sprzętem, którym jest np. telefon komórkowy. Dowiedzieli się jakie warunki muszą zostać spełnione m.in. jaka jest pora dnia, która daje najwieksze szanse na wykonanie dobrego zdjęcia.
Natomiast na zajęciach "Ewolucja oka" uczniowie obejrzeli demonstrację poszczególnych etapów ewolucji oka w nawiązaniu do żyjących obecnie organizmów na ziemi. Uczestnicy dowiedzieli się i zobaczyli, jak działa oko ludzkie i poszczególne jego elementy. Uczniowie brali udział, jako asystenci pokazu.