WARSZTATY KOMIKSU

zdjęcie 1
z Łukaszem "BOFZIN" Kucińskim
Uczniowie klas 1-4 kształcący sie w zawodzie technik grafiki i poligrafii cyfrowej wzięli udział w WARSZTATACH KOMIKSU zorganizowanych w Mediatece.
Komiks przeżywa dziś swoje najlepsze chwile w całej historii istnienia tego medium. Rysunkowe opowieści trafiły na listę lektur, do podręczników, a wielu firmom i instytucjom służą do celów edukacyjnych, promocyjnych i reklamowych.
Głównym celem warsztatów z tworzenia komiksu była promocja czytelnictwa wśród młodzieży, zapoznanie uczniów z sylwetkami pisarzy i rysowników komiksów, procesem powstawania komiksu oraz warsztatem twórczym. Podczas warsztatów młodzież poznała różne gatunki komiksu europejskiego i światowego, a pod okiem prowadzącego stworzyła swój własny kadr komiksowy ze swoją postacią.