Praktyki i staże we Włoszech dla uczniów!!!

Przechwytywanie
Hotele i restauracje
W Dniu 2.10.2018r., w naszej szkole odbyło się spotkanie z przedstawicielami Agencji Europe 300 z siedzibą w Bergamo –Włochy; Panią Alessandrą Organista upoważnioną przez Dyrekcje Agencji i tłumaczem z języka włoskiego Panią Ewą Kierach-Boselli. Szkołę reprezentowała Pani Dyrektor Małgorzata Ilczuk i Jolanta Markiewicz kierownik szkolenia praktycznego. W spotkaniu wzięli udział również uczniowie klas hotelarskich i zaproszeni goście - rodzice uczniów. Spotkanie miało na celu przedstawienie uczniom oferty praktyk zawodowych w hotelach i restauracjach we Włoszech. Prowadzący spotkanie przedstawili materiał prezentujący obiekty hotelarskie i gastronomiczne, w których możliwe będzie odbycie nie tylko praktyki szkolnej, ale także stażu zawodowego. Praktyki umożliwią sprawdzenie, pogłębienie swojej wiedzy praktycznej, poznanie technik i procesów przygotowawczych obsługi i serwowania dań, win kuchni włoskiej, kultury regionalnej, oraz przyczynią się do doskonalenia języka angielskiego, a dodatkowo poznani języka włoskiego. W ramach projektu uczniowie otrzymują wyżywienie i zakwaterowanie oraz wynagrodzenie w wysokości 500 Euro miesięcznie. Jedyny koszt, jaki ponosi uczestnik programu, to zakup biletu do Bergamo ( koło Mediolanu). Oferta kierowana jest także do uczniów klas maturalnych, którzy decydując się na taki staż po ukończeniu szkoły, mogą planować swoją przyszłość z pobytem i pracą we Włoszech.
Spotkanie wzbudziło duże zainteresowanie wśród uczestników i mamy nadzieje na owocną współpracę w ramach tego projektu.

Czas składania wniosków upływa 15 stycznia 2019 (należy przysłać na nasz adres mail druk CV wypełniony przez ucznia wraz z 2 zdjęciami i kserokopia Dowodu Osobistego z obu stron). Druk C.V i listę,  na która należy wpisać chętnych uczniów (formularz w załączniku)

W  LUTYM  2019 – rozmowy kwalifikacyjne w  j. angielskim na Sypkie
Ewentualna rozmowa z Rodzicami chętnych Uczniów na Sypkie

MARZEC 2019 – powiadomimy Uczniów, o miejscu, w którym mogą odbyć staż i dniu jego rozpoczęcia