TECHNIK HOTELARSTWA

Interesują Cię zagadnienia z zakresu hotelarstwa i turystyki?
Praca na Cyprze, Majorce lub w największych kurortach Lazurowego Wybrzeża?
Czemu nie?
Jesteś komunikatywny, życzliwy i pracowity?
Ten zawód jest właśnie dla Ciebie!!!
Kliknij, a zobaczysz jak wyglada kształecnie w naszej szkole:

TECHNIK HOTELARSTWA

Technik hotelarstwa to zawód przyszłości, który zapewni Ci pracę w państwach Unii Europejskiej. Nauczysz się planować, oferować, koordynować oraz wykonywać usługi hotelarskie, ustalać zestaw oferowanych usług hotelarskich, sposób ich świadczenia oraz opracowywać politykę handlową. Będziesz potrafił współpracować z innymi instytucjami oferującymi usługi hotelarskie oraz zbierać opinie o preferencjach klientów, analizować oferty konkurencji, obserwować rynek hotelarski. Jako absolwent z tytułem technik hotelarstwa będziesz posiadał wystarczające kwalifikacje do czynności związanych z fachową i kompleksową obsługą gościa hotelowego (recepcja, gastronomia, usługi komplementarne) oraz otwarcia własnej działalności gospodarczej. Możesz pracować w zakładach hotelarskich, ośrodkach wypoczynkowych, uzdrowiskach, pensjonatach, a także w obiektach bazy promowej, żeglugowej, lotniczej.

W wyniku kształcenia uczeń, po zdaniu egzaminów zdobędzie następujące kwalifikacje:

A.11. Planowanie i realizacja usług w recepcji – koniec II semestru klasy II
A.12. Obsługa gości w obiekcie świadczącym usługi hotelarskie – koniec I semestru klasy IV

Realizując program praktyk współpracujemy z hotelami na terenie całego kraju. Współpracujemy z Polską Żeglugą Bałtycką, gdzie uczniowie odbywają praktyki na promach pasażerskich. Zapewniamy zdobycie doświadczenia zawodowego już na poziomie szkoły ponadgimnazjalnej. Kończąc naukę w zawodzie technik hotelarstwa jesteś przygotowany, aby wykonywać następujące zadania zawodowe:

• prowadzić działalność promocyjną oraz sprzedaż usług hotelarskich.
  • rezerwować usługi hotelarskie.
  • wykonywać prace związane z obsługą gości w recepcji.
  • przygotowywać jednostki mieszkalne do przyjęcia gości.
  • przygotowywać i podawać śniadania w obiekcie świadczącym usługi hotelarskie.
  • przyjmować i realizować zamówienia na hotelarskie usługi dodatkowe.
  • w zakładach hotelarskich,
  • ośrodkach wypoczynkowych,
  • zakładach uzdrowiskowych,
  • pensjonatach,
  • zajazdach,
  • gościńcach,
  • schroniskach,
  • kwaterach prywatnych,
a także w bazach ruchomych:
  • promowej,
  • żeglugowej,
  • kolejowej,
  • lotniczej,
  • w hotelach,
  • seatelach,
  • flaytelach i innych instytucjach posiadających bazę noclegową,
  • może być zatrudniony w organach administracji samorządowej zajmujących się usługami hotelarskimi,
  • w branżowych organizacjach i stowarzyszeniach.
  • możesz prowadzić własną działalność gospodarczą w zakresie świadczenia usług hotelarskich.

Przyswojona wiedza i umiejętności stanowią świetną podstawę dla absolwenta kierunku technik hotelarstwa do kontynuowania edukacji na uczelni wyższej. Absolwent może kontynuować i doskonalić swoje kwalifikacje w ramach studiów licencjackich, magisterskich, podyplomowych w Uczelniach Wyższych na kierunku turystyka i rekreacja, hotelarstwo. Kierunki te prowadzone są najczęściej przez Wyższe Szkoły Zawodowe, Akademie Wychowania Fizycznego, Akademie Ekonomiczne. Wykaz szkół, uczelni kształcących w zawodach związanych z hotelarstwem znaleźć można na stronie www.edukacjawpolsce.pl, dowiedzieć można się również o zasadach naboru i rekrutacji oraz wymaganych dokumentach.