TECHNIK GRAFIKI I POLIGRAFII CYFROWEJ

TECHNIK GRAFIKI I POLIGRAFII CYFROWEJ  - "Grafik komputerowy"
 Lubisz tworzyć grafiki komputerowe? Marzysz, aby Twoje projekty graficzne znalazły się na wielkich billboardach? Chcesz zostać ekspertem w zakresie grafiki 3D? Ten zawód jest właśnie dla Ciebie!

Zobacz, jak wygląda kształcenie:
1. Live z naszym nauczycielem
2. Bombki 3D
3. Praca naszej drukarki 3D
4. Dzieło naszych uczennic

Przedmioty na poziomie rozszerzonym:
język obcy

Przedmioty uwzględniane w procesie rekrutacji:
język polski, matematyka, informatyka, plastyka

Zostaniesz znawcą projektowania graficznego, opracowywania publikacji, przygotowywania materiałów do druku, wykonywania druków wielkoformatowych oraz stosowania grafiki trójwymiarowej. Będziesz nie tylko technikiem, ale specjalistą od ulotek, folderów, plakatów, bilboardów, czasopism, książek oraz współczesnego sprzętu drukującego. W naszej szkole nauczysz się obsługi programów komputerowych:

Photoshop CC - edytowanie i tworzenie kompozycji obrazów
Illustrator CC - grafiki i ilustracje wektorowe
InDesign CC - projektowanie, tworzenie układów i publikowanie stron
Dreamweaver - witryny, projektowanie aplikacji i programowanie)
After Effects CC - kinowe efekty wizualne i animacje
Adobe Premiere Pro CC - produkcja i montaż wideo
CorelDraw – projektowanie wektorowe
Blender 3D - modelowanie i renderowanie obrazów oraz animacji trójwymiarowych

W wyniku kształcenia uczeń, po zdaniu egzaminów zdobędzie następujące kwalifikacje:

K1 Przygotowywanie oraz wykonywanie prac graficznych i publikacji cyfrowych
K2 Drukowanie cyfrowe i obróbka druków

U nas nauczysz się:
  • projektować procesy wytwarzania produktów w środowisku cyfrowym,
  • projektować i edytować cyfrową grafikę ekranową i wydawniczą,
  • projektować strony WWW z wykorzystaniem oprogramowania komputerowego,
  • stosować dostępne technologie drukowania przestrzennego 3D;
  • obróbki przestrzennej druków 3D
  • posługiwać się językiem angielskim na poziomie wspomagającym wykonywanie zadań zawodowych.

Technik grafiki i poligrafii cyfrowej może pracować w:
  • drukarniach i agencjach reklamowych,
  • studiach graficznych i wydawniczych,
  • bankach, urzędach, działach informatycznych dowolnego przedsiębiorstwa,
  • firmach zajmujących się grafiką komputerową i poligrafią,
  • we własnej firmie świadczącej usługi z zakresu grafiki.

Proponowany przez nas kierunek kształcenia rozszerza możliwości edukacyjne absolwentów szkół podstawowych i przygotowuje ich do potrzeb rynku pracy oraz daje im możliwości prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Po zdobyciu kwalifikacji zawodowych może kontynuować naukę na studia wyższych w celu nadążenia za zmianami technologicznymi, nowymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi lub ze względu na rozwój danej nauki i techniki. Posiadamy dobrze wykwalifikowaną kadrę nauczycielską stale poszerzającą swoje kwalifikacje zawodowe na studiach podyplomowych, kursach specjalistycznych w różnych ośrodkach kształcenia inżynierskiego oraz bardzo dobrą bazę dydaktyczną, która jest stale rozwijana i unowocześniana.

Wysokokwalifikowana kadra nauczycielska zapewnia kształcenie uczniów i przygotowanie ich do Egzaminu Maturalnego i Egzaminu Zawodowego.

Zapoznaj się z naszym kierunkiem

W dniu 13 kwietnia w programie ogólnopolskim Teleexpress Extra mogliście obejrzeć uczniów klasy 3G4 projektujących i drukujących ozdoby wielkanocne 3D pod kierunkiem p. Michała Kubiaka.

W dniu 15 kwietnia mogliście obejrzeć w TV Piotrków zajęcia z druku 3D w klasie 3G4 (Technik grafiki i poligrafii cyfrowej) prowadzonych przez p. Michała Kubiaka.

Relacja Telewizji Piotrków z wystawy prac uczniów kształcących się w zawodzie Technik Grafiki i Poligrafii Cyfrowej zorganizowanej przez p. Michała Kubiaka.

Relacja Telewizji Piotrków z projektowania i druku 3D z zajęć uczniów kształcących się w zawodzie Technik Grafiki i Poligrafii Cyfrowej w Piotrkowie Trybunalskim przeprowadzonych przez p. Michała Kubiaka.