• 20 sierpnia 1947 - Decyzja Centralnego Urzędu Szkolenia Zawodowego w Łodzi o powstaniu Publicznej Średniej Szkoły Odzieżowej w Piotrkowie Trybunalskim.
  • 3 września 1947 -Rozpoczęcie zajęć szkolnych w wynajętych pomieszczeniach Szkoły Podstawowej im. Królowej Jadwigi przy ul. A. Próchnika. Założycielem i pierwszym dyrektorem szkoły był Józef Ozga.
  • 1948 - Otwarcie Państwowego Liceum Przemysłu Odzieżowego.
  • 1949 - Uzyskanie zezwolenia Centralnego Urzędu Szkolenia Zawodowego w Warszawie i władz miejskich na remont i adaptację budynku pokoszarowego przy ul. Krakowskiej 36 na potrzeby szkoły.
  • 1949 - 1952 - Przebudowa budynku na potrzeby szkoły i organizowanie internatu.
  • 1951 - Przeniesienie szkoły z ul. Próchnika do budynku przy ul. Krakowskiej 36
  • 1952 - Obok klas odzieżowych utworzenie wydziału mechanicznego ze specjalnością "ślusarz narzędziowy" oraz wydziału mineralnego ze specjalnością "dmuchacz szkła laboratoryjnego" - 3-letnia Szkoła Zawodowa. Likwidacja Liceum Przemysłu Odzieżowego.
  • 1957 - Powstanie Technikum Odzieżowego po Zasadniczej Szkole Zawodowej. Przeniesienie zasadniczej szkoły mechanicznej do Zespołu Szkół Mechanicznych przy ul. Roosevelta.
  • 1963 - Otwarcie 5-letniego Technikum Odzieżowego na podbudowie Szkoły Podstawowej.
  • 1964 - Oddanie przebudowanego internatu i stołówki do użytku młodzieży. Powstanie Technikum Drogowego. Zamknięcie Zasadniczej Szkoły Szklarskiej.
  • 12 czerwiec 1964 - Uroczyste przekazanie sztandaru szkoły młodzieży Technikum Odzieżowo - Włókienniczego i Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 2.
  • 1971 - Przeniesienie Technikum Drogowego do "Budowlanki". Powołanie Technikum Włókienniczego oraz Zasadniczej Szkoły Włókienniczej dla Pracujących.
  • 1974 - Połączenie wszystkich szkół zawodowych w Zespół Szkół Zawodowych Nr 2.
  • 1975 - Przejęcie budynku szkoły przez Wojewódzką Komendę Milicji Obywatelskiej. Szkoła została "rozproszona".
  • 1975 - 1981 - Funkcjonowanie szkoły w wielu budynkach na terenie miasta: zajęcia lekcyjne przy ul. 1 Maja, internat przy ul. Strończyńskiego, warsztaty szkolne przy ul. Krajowej Rady Narodowej i ul. Al. Bieruta. Zorganizowanie praktycznej nauki zawodu w  zakładach opiekuńczych szkoły "Sigmatex", "Nasza Przyszłość" i "Piotrkowianka". W tym czasie utworzono Zasadniczą Szkołę Włókienniczą dla Pracujących w Moszczenicy, Średnie Studium Zawodowe i dwie  filie szkoły - Technika Włókiennicze dla Pracujących w Bełchatowie i Zelowie (istniały tylko jeden rok jako filie).
  • 1 września 1981 - Powrót szkoły do budynku przy ul. Krakowskie Przedmieście 36.
  • 1994 - Przekształcenie Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Zespół Szkół Odzieżowych.
  • 1995 - Modernizacja warsztatów szkolnych.
  • 31 sierpnia 2002 - Likwidacja Zasadniczej Szkoły Włókienniczej i Technikum Włókienniczego.
  • 1 września 2002 - Przekształcenie placówki w Centrum Kształcenia Ustawicznego, w którym funkcjonowały:
    • VI Liceum Profilowane,
    • Technikum Odzieżowe 4-letnie,
    • Zasadnicza Szkoła Zawodowa Nr 5,
    • Technikum Odzieżowe po Zasadniczej Szkole Zawodowej,
    • Gimnazjum dla Dorosłych,
    • Zasadnicza Szkoła Zawodowa dla Dorosłych.
  • 2003 - Włączenie do struktur Centrum Kształcenia Ustawicznego Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych.
  • 2004 - Przekształcenie placówki w Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6. Powstanie Technikum Hotelarskiego i Technikum Poligraficznego.
  • 2006 - Decyzją Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego Technikum Hotelarskie, Poligraficzne i Odzieżowe zostały przekształcone w Technikum Menedżersko-Usługowe w zawodach:
    • technik technologii odzieży
    • technik poligraf
    • technik hotelarstwa
    • technik włókienniczych wyrobów dekoracyjnych (nowy kierunek).
  • 2007 - Nadanie Zespołowi Szkół Ponadgimnazjalnych nr 6 w Piotrkowie Trybunalskim imienia Królowej Jadwigi.
  • 2008 - Rozszerzenie oferty edukacyjnej o nowe kierunki kształcenia:
    • technik turystyki wiejskiej
    • technik obsługi turystycznej