Zbiórka przyborów szkolnych zakończona!!!

20181029_143712_HDR (1)
Artykuły dla dzieci z SOS-W
31 października 2018 roku młodzież klasy 4G wraz z wychowawcą panią Katarzyną Kulbat przekazała zebrane  w ramach zbiórki przybory piśmiennicze na rzecz dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Specjalnym Ośrodku Szklono – Wychowawczym. Wykonała również własnoręcznie kolorowanki wspierające rozwój motoryki małej. Dziecko poprzez kolorowanie uczy się, jak w prawidłowy sposób trzymać kredkę, w jaki sposób koordynować ruchy dłoni, aby nie wyjeżdżać poza linię. Kolorowanie kolorowanek to również rozwój wyobraźni i kreatywności. Celem takich działań jest kształtowanie postawy akceptacji wobec osób z niepełnosprawnością wśród młodzieży, budowanie przyjaznego klimatu integracji osób niepełnosprawnych z pełnosprawnymi, poznanie zasad działania wolontariatu, dostrzeganie podobieństw i różnic między ludźmi, integrowanie szkół, nauka tolerancji wobec osób różniących się od nas między innymi ze względu na niepełnosprawność (np. wygląd, zachowanie) czy kształtowanie postawy empatii wobec osób niepełnosprawnych.