Z wizytą w MEDIATECE

zdjęcie 1
Z wizytą w Mediatece - 9 września 2019
9 września 2019 roku zapoczątkowano wycieczki i lekcje w Mediatece, w których będzie uczestniczyć młodzież z naszej szkoły. Zwiedzanie rozpoczęłaklasa 1 H wraz z opiekunami.
Mediateka to 2 kondygnacje w pełni przystosowane dla potrzeb osób również  niepełnosprawnych. To przestrzeń usługowa o zróżnicowanych funkcjach z powierzchnią użytkową 5346,53 m2.
Podczas wycieczki zapoznano nas z funkcjonowaniem piotrkowskiej książnicy. Obejrzeliśmy wypożyczalnię, dział dla dzieci i dorosłych, pracownie komputerową, strefę gier. Na piętrze zapoznano nas z czytelnią czasopism, z tego miejsca mogliśmy podziwiać widoczne piotrkowskie wieże.
Przedstawiono nam działania i projekty realizowane przez mediatekę, do których również została zaproszona nasza młodzież.
Mieliśmy możliwość obejrzenia strefy podziemnej gdzie mieści się archiwum oraz parking.
Zapoznano młodzież z katalogiem online, elektronicznym zamawianiem, wypożyczaniem i samodzielnym oddawaniem zbiorów również w całodobowych wrzutniach książek (urządzenia do zwrotów zbiorów).
Nasza młodzież uczestniczyła również w sesji zdjęciowej z książkami, które mają posłużyć do montażu filmu promującego akcję  boocrosingową. Inauguracja akcji w naszej szkole odbędzie się 23 września 2019 r.
Nie zabrakło też chętnych na poczęstunek w tamtejszej kawiarni „Fabryka”.
Serdecznie dziękujemy panu Grzegorzowi za fantastyczną wycieczkę po zakamarkach nowoczesnej piotrkowskiej placówki.