Warsztaty w MEDIATECE

zdjęcie 1
"Zależności matematyczne w otaczajacym nas świecie" i "Chemia wokół nas: chemia w kosmetologii, kuchni i farmacji"
21 października uczniowie klasy 4G pod opieką pani Katarzyny Jędrzejewskiej uczestniczyli w wykładach "Zależności matematyczne w otaczajacym nas świecie" i "Chemia wokoł nas: chemia w kosmetologii, kuchni i farmacji."
W ramach pierwczych zajęć uczniowie mogli się przekonać analuzując niesamowite przykłady występowania ciagu liczbowego, że są one obecne na każdym kroku. Ciąg ten uznawany jest za jedno z najciekawszych i zarazem najbardziej intrygujących odkryć matematycznych w historii. Uczniowie przyjrzeli się liczbom ciągu Fibonacciego, złotej liczbie, złotemu podziałowi odcinka oraz spirali logarytmicznej.
Na drugich zajęciach młodzież poznała związki chemiczne, które otaczają człowieka na co dzień. Dowiedzieli się, jak oddziaływują one na organizm ludzki. Oprócz części teoretycznej uczniowie poznali proste doświadczenia chemiczne, które nie wymagają skomplikowanych odczynników, a wiekszość analziowanych w nich substancji można kupić w każdej aptece i w sklepie spożywczym.