Warsztatach pt.: "GRAFIKA-LINORYT"

zdjęcie 0
w ODA
20 listopada 2019 r. uczniowie klasy 1G5 gr. 1 pod opieką pana Michała Kubiaka wzięli udział w warsztatach pt.: "GRAFIKA-LINORYT"  zorganizowanych  przez Ośrodek Działań Artystycznych w Piotrkowie Trybunalskim (ul. Dąbrowskiego 5). Zanim rozpoczęliśmy udział w warsztatach obejrzeliśmy wystawę odwołującą się do przemijania, ulotności życia ludzkiego, złożoną z prac p. Piotra Gajdy "JESZCZE DZIEŃ ALE JUŻ SIĘ ŚCIEMNIA".
W trakcie warsztatów uczniowie oraz jej historii mieli okazję wysłuchać wykładu dotyczącego technik drukowania w ujęciu historycznym.
Podczas części praktycznej uczniowie z pełnym zaangażowaniem wykonywali odbitki graficzne z wcześniej przygotowanych matryc. Niektórzy  z uczestników, z elementów dostarczonych przez organizatora, zaprojektowali swoje autorskie prace. Do wykonania projektów młodzież wykorzystała technikę druku wypukłego.
W drugiej części naszej wycieczki młodzież obejrzała w Galerii Ośrodka Działań Artystycznych (ul. Sieradzka 8)  drugą wystawę "PIERWSZA LINIA". Myślą przewodnią było skłonienie widza do "refleksji nad czasem i przemijaniem. Uświadamiając sobie jak kruche jest nasze życie, w sztuce szukamy pocieszenia i trwałości".