Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 6
im. Królowej Jadwigi

ŚWIĘTA

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 6 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
3 + 6 =
zdjęcie
w naszej szkole
Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 6 im. Królowej Jadwigi w Piotrkowie wzbogacił się o nowy sprzęt związany z drukiem 3D. W pracowni komputerowej uczniowie korzystają ze skanera do druku 3D oraz drukarki 3D. Teraz zaprojektowali i wydrukowali ozdoby świąteczne, kartki i bileciki prezentowe. Wszystkie można oglądać na specjalnej szkolnej wystawie.
Zajęcia z wykorzystaniem nowego sprzętu mają uczniowie klas graficznych. I tak, pod kierunkiem Michała Kubiaka powstały pierwsze projekty trójwymiarowych figur szachowych zaprojektowane przez uczniów klasy 3G o profilu technik grafiki i poligrafii cyfrowej. Wydruki i film pokazujący pracę sprzętu 3D można obejrzeć na stronie szkoły.
Z kolei w innej pracowni pod okiem Katarzyny Kulbat młodzież tworzyła kartki świąteczne i bileciki prezentowe w programach InDesign i Ilustrator. Zadaniem uczniów byłoprzygotować projekt, odpowiednio go zapisać, wykonać improwizację, wydrukować oraz dokonać obróbki wykończeniowej.
Efekty pracy uczniów można obejrzeć na holu szkoły oraz w pracowniach.
Na co dzień uczniowie mają możliwość projektowania nadruków na koszulkach, zaproszeń, wizytówek, banerów, zakładek, bonów, plakatów, roll-upów, winietek i innych druków ulotnych.
https://piotrkowtrybunalski.naszemiasto.pl/swieta-w-zsp-nr-6-w-piotrkowie-z-drukarka-3d-uczniowie/ar/c1-7473605
https://www.piotrkow.pl/kultura-i-edukacja-t72/aktualnosci-a108/krakowka-z-drukarka-3d-r15486​
powrót