Od stu lat ponownie jesteśmy niepodległym krajem!

Szkolne uroczystości

W dniu 9 listopada 2018 r. młodzież naszej szkoły uświetniła obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę specjalnie przygotowanym na tę okazję apelem. Akademię przygotowała klasa 2G pod kierunkiem pani Katarzyny Kulbat i pana Michała Kubiaka. Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali montaż słowno-muzyczny oraz prezentację multimedialną. Na początek cała szkoła wspólnie odśpiewała 4 zwrotki hymnu narodowego w ramach ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do hymnu”. Następnie wysłuchano wierszy i utworów muzycznych nawiązujących do rocznicy odzyskania niepodległości. Cała społeczność szkolna była odświętnie ubrana oraz każdy posiadał piękny kotylion w narodowych barwach.

Nastąpiło również rozstrzygnięcie konkursów zorganizowanych przez panią Anitę Bułacińską : "Życzenia dla Niepodległej" oraz "Polska w piosence". Gratulujemy wszystkim uczestnikom.

"Polsko życzymy Ci wielu słonecznych dni, bez kłótni  i sporów, abyś nigdy więcej nie zginęła z mapy Europy i był ceniona przez wszystkie kraje świata."

"Polsko życzymy Ci kolejnych stu lat trwania w wolności, suwerenności oraz pokoju."

"Polsko życzymy Ci abyś nigdy już więcej nie doświadczyła wojny, zaborów i okupacji; aby ludzie żyjący TU, nie chcieli opuszczać Twoich granic."

"Polsko życzymy  Ci wolości słowa, równości obywatelskiej oraz poszanowania dla naszej tradycji i kultury."

"Polsko życzymy  Ci, aby każdy Twój obywatel dbał o język ojczysty i nie wstydził się swojego pochodzenia."