Narodowe Czytanie 2019

narodowe-czytanie-2019
Narodowe Czytanie - 9 września 2019
9 września 2019 roku w naszej szkole odbyło się Narodowe Czytanie. Akcja zainicjowana została przez Prezydenta RP od 2012 roku i zapoczątkowana wspólnym czytaniem Pana Tadeusza Adama Mickiewicza.  Z okazji 8 edycji, która odbyła się w tym roku wybrano osiem polskich nowel. A były to : Dobra pani – Elizy Orzeszkowej, Dym – Marii Konopnickiej, Katarynka – Bolesława Prusa, Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) – Brunona Schulza, Orka – Władysława Stanisława Reymonta, Rozdzióbią nas kruki, wrony… – Stefana Żeromskiego, Sachem – Henryka Sienkiewicza, Sawa (z cyklu: Pamiątki Soplicy) – Henryka Rzewuskiego.
My wybraliśmy jedną z nich. Czytaliśmy wspólnie na języku polskim z klasą 3 G i 2 G „Rozdzióbią nas kruki i wrony”.