Media Press i PŁ

IMG_20181116_105146
Wycieczka do Łodzi
16 listopada klasa 4G oraz wybrani uczniowie klasy 2G pojechali na wycieczkę do Łodzi zorganizowaną przez panią Annę Wasilewską -  Zielonkę. Głównym punktem była wizyta w drukarni Media Press, gdzie młodzież pod opieką pana Michała Kubiaka zobaczyła  profesjonalny prepress czyli przygotowanie do druku i obróbkę graficzną tekstu i ilustracji, wytworzenie form drukowych oraz najnowszy druk cyfrowy.  Kolejnym miejscem zwiedzania była Politechnika Łodzka, a w szczególności Instutut Papiernictwa i Poligrafii. Spotkanie ze studentami oraz prezentacja przygotowana przez Koło Naukowe Papierników i Poligrafów, przybliżyły perspektywę pracy i własnego rozwoju w kierunku grafiki i poligrafii oraz papiernictwa. Ci najbardziej odważni mogli wyprodukować namiastkę prawdziwego arkusza papieru oraz zbadać jego właściwości wytrzymalościowe i zmierzyć gramaturę.