Mateusz Nożownik

zdjęcie 1
– kolejny młody twórca w Piotrkowie Trybunalskim
Mateusz Nożownik – młody początkujący pisarz, kształci się w klasie o profilu technik grafiki i poligrafii cyfrowej  w Technikum Menedżersko-Usługowym przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 6 im. Królowej Jadwigi w Piotrkowie Trybunalskim, wnuk pisarki piotrkowianki pani Janiny Nożownik.
Jak sam mówi o sobie jest entuzjastą rysunku, podróżnictwa, pisarstwa, muzyki, filozofii, psychologii i fizyki.
Do tej pory reprezentował szkołę z powodzeniem w m.in. regionalnych konkursach literackich : I ty bywasz poetą (wyróżnienie 2018 r.), I ty bywasz poetą (1. miejsce 2019 r.), w konkursie plastycznym na indywidualną interpretację książki Gustawa Herlinga-Grudzińskiego Inny świat. (wyróżnienie 2019)
Pierwszą publikację swojej twórczości ma za sobą. Opublikował swoje wybrane wiersze w tomiku pt. Między wierszami. Publikacja jest również zaopatrzona w autorskie ilustracje. Wydawcą jest wrocławskie wydawnictwo Liberum Verbum. Obecnie książkę można zakupić w wielu księgarniach internetowych.
Autor swoich sił próbuje również w prozie (gatunek fantazy).

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za sukces naszego piotrkowianina i naszego ucznia.