zdjęcie1
w wykonaniu uczniów ZSP 6
Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów.
Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.
W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie naszej szkoły, którzy pod kierunkiem p. Barbary Andruszków i p. Małgorztayu Szczukockiej-Karbosiak przygotowali przedstawienie jasełkowe. Zaprezentowali je 20 grudnia, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania włączyli się uczniowie i nauczyciele.
Po występie głos zabrała pani dyrektor, która złożyła wszystkim świąteczne życzenia.