15.09.2018r.
Międzynarodowy Dzień Kropki
Jest to trochę podchwytliwe święto, ponieważ nie chodzi o to, aby świętować powstanie znaku interpunkcyjnego jakim jest kropka, ale o coś znacznie głębszego.
W 2003 roku znany amerykański pisarz i ilustrator książeczek dla dzieci Peter H. Reynolds wydał opowieść "The Dot". Opowiada ona o historii małej dziewczynki, która dzięki małej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w siebie. Książka została wydana w ponad 20 językach i przetłumaczona na język Brailla, stając się światowym hitem. Opowieść ta stała się inspiracją dla wielu osób, by pobudzać kreatywność oraz wiarę w swoje możliwości zachęcając do tworzenia.
W naszej szkole to święto kreatywności zostało zorganizowane przez p. Anitę Bułacinską. Uczniowie na zajęciach stworzyli "Drzewo Talentów", rozwiązywali kropkowe łamigłowki oraz wypracowali "Wielką Literacką Kropkę".